2
12' Sadio
15' Abuladze
4' Mariusz Idzik
37' Tomasz Foszmańczyk
90 Zespół trenera Łukasza Berety rozegrał w sobotę pierwszy sparing podczas przygotowań do nowego sezonu trzeciej ligi. Ruch Chorzów zremisował z czwartoligową Odrą Wodzisław Śląski 2:2. Bramki dla Niebieskich strzelili Mariusz Idzik oraz Tomasz Foszmańczyk.
87 Bramkarz złapał piłkę po strzale Kasolika.
86 Korner dla Ruchu.
84 W 79. minucie Paszek zastąpił Swikszcza.
83 Chorzowianie wywalczyli rzut rożny.
80 Winciersz ruszył z kontrą, ale stracił piłkę.
80 Odra bliska trzeciej bramki. Piłka jednak nie wpadła i będzie korner.
76 Winciersz urwał się na prawym skrzydle, wyszedł sam na sam i zdecydował się na strzał. Mierzył w okienko, ale świetną paradą popisał się bramkarz.
71 Bielecki krzyknął "ja!" i... minął się z piłką.
70 Zawodnik Odry oddał ciekawy strzał z dystansu. Piłka odbiła się od murawy i minęła bramkę.
68 Centra Winciersza zablokowana. Złapał bramkarz.
66 Kamil Swikszcz chciał uprzedzić bramkarza Odry, który wybiegł niemal na połowę boiska, ale ten nie popełnił błędu.
64 Po rzucie rożnym groźny strzał oddał Sadio. Bielecki wykazał się refleksem i złapał.
62 Janoszka na spalonym.
60 Bielecki zastąpił Nowaka.
60 Winciersz zacentrował z rzutu rożnego na głowę Szołtysa. Jego strzał był nieudany.
58 Chorzowianie wymienili kilka podań w pobliżu pola karnego Odry, ale nic z tego. Będzie jeszcze aut.
56 Strzał Sikory był celny, ale nie zaskoczył bramkarza.
52 Nowak złapał piłkę po ładnym strzale gracza Odry.
50 Odra próbowała wykorzystać błąd defensora Ruchu. Udało się jednak zablokować kontrę i będzie korner.
49 Niezła wrzutka Winciersza. Złapał bramkarz.
47 Rzut wolny dla Odry.
47 Sędzia odgwizdał spalonego, choć chorzowianie mocno protestują.
46 Skład Ruchu na drugą połowę: Nowak - Słota, Kasolik, Lipp, Szołtys - Winciersz, Duchowski, Sikora, Siwek, Janoszka - Swikszcz.
46 Gramy.
Za chwilę początek drugiej połowy.
45 Koniec pierwszej połowy. Ruch remisuje z Odrą 2:2.
45 Nieudany przerzut Dąbrowskiego. Aut.
44 Zamieszanie w polu karnym Ruchu. Nowak z problemami, ale w końcu złapał.
44 Faul Mokrzyckiego i rzut wolny dla Odry.
42 Mokrzycki próbował zagrać prostopadle w pole karne Odry, ale połapał się w tym obrońca.
39 Paszek przymierzył z dystansu. Uderzył obok bramki.
37 Rudek dograł do Foszmańczyka, który ładnie się obrócił i pokonał bramkarza strzałem przy dalszym słupku.
35 Zawodnik Odry oddał niecelny strzał z rzutu wolnego.
33 Efektowny przerzut Idzika do wchodzącego Paszka. Prawoskrzydłowy nie zdecydował się na strzał i nic z tego nie wyszło.
32 Ostre wejście w Idzika, ale do piłki doszedł jeszcze Paszek. Po chwili został powstrzymany przez Sadio.
31 Niemal hokejowa zmiana w bramce Ruchu. Nowak wszedł za Lecha.
30 Wrzutka i świetny strzał głową zawodnika Odry! Niebieskich uratowała poprzeczka.
29 Rożny dla Odry.
29 Po wrzutce z rożnego słaby strzał głową oddał Mokrzycki.
28 Po strzale Idzika piłka trafiła w poprzeczkę!
27 Foszmańczyk ograł rywala i został sfaulowany. Prawie w polu karnym Odry.
26 Gracz Odry dobiegł do piłki szybciej i został sfaulowany przez Rudka.
25 Nieudana centra Kowalskiego. Wznowi bramkarz.
25 Faul na Idziku.
24 Odra początek miała słaby, ale poczyna sobie coraz odważniej.
21 Wokół boiska zgromadziło się sporo policji.
19 Nieudana główka Idzika.
18 Groźna wrzutka Paszka z rzutu rożnego. Bramkarz odbił i będzie kolejny korner.
16 Autorem gola Niko Abuladze.
15 Gracz Odry oddał silny strzał lewą nogą i trafił tuż przy słupku.
15 2:1 dla Odry.
12 Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z graczy Odry oddał strzał głową, zaś Lech odbił piłkę przed siebie. Sadio bez trudu wpakował ją do siatki.
12 1:1.
12 Rzut wolny dla Odry.
10 Łukasz Janoszka serdecznie przywitał się z Marcinem Malinowskim. "Ecika" zobaczymy na boisku w drugiej połowie.
8 Chorzowianie mają widoczną przewagę.
6 Tuż obok boiska znajduje się odkryty basen, z którego korzystają także kibice.
4 1:0 dla Ruchu po bramce Idzika. Popisał się efektownym wolejem po wrzutce z prawej strony boiska.
1 Rozpoczęła się pierwsza połowa.
Skład Odry: Wnuk - Gać, Lalko, Sadio, Białas, Abuladze, Grzechynka, zawodnik testowany, Chochulski, Tabala, Dudziński.
W Wodzisławiu słonecznie, jak na razie "tylko" 23 stopnie.
Na sparingu pojawił się Marcin Malinowski.
Skład Ruchu: Lech - Kwaśniewski, Kawula, Kulejewski, Kowalski - Paszek, Dąbrowski, Mokrzycki, Foszmańczyk, Rudek - Idzik.
W dzisiejszym sparingu ma zostać przetestowany Paweł Szołtys. 23-letni napastnik ostatnio był zawodnikiem GKS-u Tychy, ale w tym sezonie nie wystąpił w żadnym spotkaniu Fortuna I ligi.
Drużyna Ruchu rozegra dzisiaj pierwszy sparing podczas przygotowań do nowego sezonu. O godz. 12:00 Niebiescy zmierzą się z czwartoligową Odrą Wodzisław Śląski. Spotkanie odbędzie się w ośrodku Gosław Sport Center w Wodzisławiu. Zapraszamy na relację LIVE!