0
Koniec meczu
3
21' Mariusz Idzik
53' Jakub Rudek
79' Asceto
90 Życzymy wszystkim dużo zdRowia! Zostańcie w domu! A jak tylko sytuacja wróci do normy - wszyscy widzimy się na Cichej! INO RUCH!
89 Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami te kilka godzin. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili pieniądze na konto Ruchu Chorzów i wsparli nasz ukochany Klub w tym trudnym czasie. Dziękujemy wszystkim za udział w wirtualnym wyjeździe do Kluczborka!
88 "Dzisiaj jest dzień, dzisiaj jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się, weselmy się i radujmy się nim!" - świętują kibice Ruchu.
87 Oleee! Oleee! - słychać po każdym podaniu zawodników Ruchu.
85 Psycho Fani zawsze z Wami! - skanduje ponad 1600 fanów Ruchu.
84 Hej Niebiescy ole hej Ruch Chorzów aaaeeajaooo! - niesie się na stadionie w Kluczborku!
83 Na sektorze gości znów szał radości! Kibice Ruchu bez koszulek!
82 Zobaczcie, jak padła bramka Asceta! - TUTAJ.
81 Asceto zdjął kamerę, wyjął laptopa i już za chwilę będziecie mogli to zobaczyć!
80 Na murawie jest już Kawula, boisko niezauważony opuścił Asceto... Co za historia!
79 Szok! Szymoniak uznał bramkę Asceta! W międzyczasie nie zauważyliśmy, że z boiska zszedł na chwilę Kawula i tę sytuację wykorzystał Asceto! 3:0 DLA RUCHU!
78 Co tu się dzieje?! Asceto nagle wbiegł na boisko, rozegrał piłkę z "Fosą" i strzelił w dolny róg bramki, zdobywając gola! Sędzia Marcin Szymoniak zdezorientowany, Asceto cieszy się wraz z Idzikiem, kibice fetują...
76 Przy ławce trenerskiej pojawił się Asceto. W stroju meczowym Ruchu, getrach, korkach i z kamerą na głowie...
75 Młodzi kibice Widzewa jeszcze tego nie widzieli...
71 Niebiescy rozgrywają piłkę na swojej połowie. Zdaje się, że są pewni siebie i idą po zwycięstwo.
70 Przy okazji tego wyjazdu ciągle można wspierać nasz klub! Wystarczy przelać 20 złotych na konto Ruchu Chorzów - 49 1090 2024 0000 0001 3481 5707 - wpisując w tytule DAROWIZNA, SWÓJ ADRES E-MAIL ORAZ MIASTO, z jakiego pochodzimy. Każda osoba otrzyma na maila pamiątkowy bilet, zaś dla najliczniejszych Fan Clubów przewidziane są nagrody w postaci kilku kartonów sprayów.
69 Ponad 100 Widzewiaków dzisiaj z nami na wirtualnym wyjeździe w Kluczborku!
67 Na płocie pojawił się młynowy Widzewiaków, który zaintonował "łódzki Widzew i Ruch Chorzów hej hej!".
65 Spiker informuje: rekord frekwencji! Ponad 3 tysiące widzów, z czego większość to kibice Ruchu!
64 Grzegorz Joszko: - O tym oczywiście już pisałem. W takim razie rok 1953 i kolejny mistrzowski skład Ruchu: Wyrobek, Gebur, Bartyla, Bomba, Suszczyk, Siekiera, Pohl, Breiter, Alszer, Cieślik, Piękne to były czasy! Na zdrowie!
63 Grzegorz Joszko: - Na boisku znowu trochę mniej się dzieje, wiec jest to idealna okazja żeby przypomnieć skład Ruchu z mistrzowskiego sezonu z 1936 roku, z meczu z lwowską Pogonią. Od bramki Tatuś, Giemza, Rurański, Nowakowski, Badura, Zorzycki, Urban, Górka, Peterek, Wilimowski i Wodarz.
62 Pierwsza akcja Ciocha, który minął dwóch rywali i oddał strzał prosto w ręce bramkarza.
TV Niebiescy przygotowała już film z piroshow Ruchu w Kluczborku! - TUTAJ.
59 Boisko opuszcza "Ecik", a w jego miejsce Cioch. Niebiescy zagrają dwoma napastnikami, trener idzie za Ciochem. Za ciosem! Dziękujemy za grę Łukasz!
58 Przy linii bocznej czeka już Wiktor Cioch, kibic Ruchu właśnie z tego Fan Clubu!
57 "Hej Ruda K hej Ruda S hej Ruda Śląska łowcy szczew!" - rozległo się w sektorze gości.
55 Grzegorz Joszko: Fantastyczna to była akcja Ruchu i podanie Fosy. Niczym w 1962 roku, w meczu z Gwardią Warszawa. Palce lizać. Na zdrowie!
54 I już wiemy skąd zamieszanie na sektorze gości w przerwie! Przed momentem usłyszeliśmy charakterystyczny trzask i zrobiło się czerwono!
53 Szybka kontra chorzowian. Widać tutaj pracę sztabu szkoleniowego Łukasza Berety! Trzy szybkie podania, Foszmańczyk dostrzega Rudka i posyła do niego piłkę. Ten lobuje bramkarza i mamy 2:0! Szał radości w sektorze gości!
50 Przypomnijmy, że w przerwie spotkania na boisko wszedł Rudek, który jednak nie jest rudy. A może jest z Rudy? Nie wiadomo. Zastąpił Winciersza.
49 Grzegorz Joszko: - Przypomniała mi się piękna akcja Ruchu z mistrzowskiego sezonu w 1989 roku, kiedy to piłkę do bramki w meczu ze Śląskiem Wrocław skierował "Gucio". Wyjazd na ten mecz dla pracowników (kibiców) zorganizował HPR czyli Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe z Chorzowa. Do pociągu wsiadła również duża zorganizowana grupa kibiców. Wracajmy jednak na boisko!
48 Co za rozegranie! Książkowa akcja Niebieskich! Fosa - Idzik - Ecik, Fosa - Idzik - Ecik - Fosa... I piłka niestety ląduje na aucie.
47 Na boisko wkroczył drugi trener Ruchu Łukasz Molek, który rozdzielił zawodników i... zobaczył żółtą kartkę!
47 Ambicja poniosła piłkarza MKS-u! Ostre starcie z Foszmańczykiem i przepychanki między zawodnikami obu drużyn.
46 Rozpoczęła się druga połowa!
46 Przerwę spotkania działacze MKS-u Kluczbork wykorzystali na zabawę - serie rzutów karnych. Do zawodów stanęło 2 kibiców MKS-u oraz 1 fan Ruchu - popularny "Dziki Wąs". Bronił rezerwowy bramkarz MKS-u. Każdy oddał po 3 strzały. Kibice MKS-u niestety nie trafili ani razu, natomiast nasz niebieski snajper zaaplikował 3 bramki. Po całej akcji wziął mikrofon spikerowi, który komentował zawody z boiska i zaczął "Horto Magiko"! Stadion oszalał, wszyscy zaczęli śpiewać popularną niebieską piosenkę! Przerwa zleciała bardzo szybko.
46 Pierwsza zmiana w zespole Ruchu. Rudek zastąpi Winciersza.
PRZERWA Korzystając z przerwy, Klaudia z działu marketingu rozdaje niebieskim bajtlom albumy Panini! Piękny gest ze strony klubu. Zapraszamy wszystkich do zakupu albumu i zbierania naklejek z setką chorzowskich piłkarzy. Wszystko znajdziecie w sklepie online Ruchu.
PRZERWA Poruszenie w sektorze gości. Ultrasi chyba przygotowują oprawę.
PRZERWA Udało nam się uzyskać wypowiedź Pani Reni. - Niy mogłach już patrzeć na ta jego umaraszono treska!
45+2 Koniec pierwszej połowy. Ruch prowadzi 1:0!
45+1 Obronił oczywiście Lech, a Pana Eugeniusza Lercha serdecznie pozdrawiamy!
45+1 Strzał Pawła Baraniaka z 20. metrów i pewna obrona Lercha.
45 Sędzia doliczył co najmniej minutę. Tymczasem Pani Renia z powrotem zajmuje swoje miejsce.
45 Pani Renia gestykuluje w kierunku Duchowskiego, któremu przekazuje... nową koszulkę! Środkowy pomocnik niezwłocznie się przebrał i po chwili gra została wznowiona.
44 Na murawę wkroczyła... Pani Renia, która zmierza w kierunku środka boiska.
43 Sędzia nieoczekiwanie zmuszony jest przerwać spotkanie!
42 Piłkarze osiedli na laurach. Nudy na boisku. Nasi grają jak zwyczajny Nowak czy Kowalski pod blokiem. Brakuje efektu!
40 Na rozgrzewce pojawił się bramkarz Dawid Smug. Obecna na trybunach partnerka golkipera Ruchu jest wkurzona, że po myciu okien zostawił ostatnio smugi...
39 Kolejna akcja Ruchu i znów dobry strzał Sikory zza pola karnego, niestety niecelny. Oby próbował więcej, bo jak wiadomo jedna sikorka wiosny nie czyni!
38 Na płocie sektora gości wiele flag: "Psycho Fans", "Śp. Herman", "Niebiescy" oraz fan clubowe płótna z Katowic, Rudy, Siemianowic, Nakła Śląskiego, Piekar, Orzesza i Żyglina. Jak widać, jest to ukłon kibiców z tego miasta w stronę popularnego "Asceto", który zapowiada na dzisiaj niespodziankę. Zobaczymy, czekamy...
36 Wisła Kraków! - pozdrawiają swoich przyjaciół fani Ruchu. 54 Wiślaków zameldowało się dzisiaj na sektorze gości!
35 Patryk Sikora zdecydował się na samotny rajd! Wystartował pod własnym polem karnym, minął kilku graczy i uderzył mocno z 30. metrów. MKS ratuje poprzeczka!
34 Oczywiście Kamil Lech. Gospodarze są gościnni także na trybunie głównej!
33 I mamy pierwszą groźną akcję MKS-u. Parę podań na połowie Niebieskich i strzał z 25 metrów. Pewnie broni Piotr Lech.
32 Gospodarzy ratuje poprzeczka! Bartolewski po raz kolejny pokazał, że potrafi uderzyć głową. Zabrakło niewiele!
31 Ładna centra Kowalskiego. Główka Idzika, ale bramkarz odbija piłkę i będzie kolejny korner.
30 Niebiescy chcą iść za ciosem. Po raz kolejny na skrzydle pokazał się Winciersz, ale niestety został powstrzymany. Obrońca z Kluczborka wybił piłkę na rzut różny. Do piłki truchtem podbiega Kowalski…
29 "Kaj momy stadion Kotala kaj momy stadion?" - skandują fani z Chorzowa.
28 Nowy stadion dla Chorzowa! - zaintonował młynowy Ruchu.
27 Arbiter z doświadczeniem międzynarodowym ma dzisiaj sporo pracy.
26 Zawodnicy gospodarzy czują presję swoich kibiców i walczą o bramkę wyrównującą. Momentami gra jest bardzo ostra.
24 Wizyta "Niebieskiej Szarańczy" przyciągnęła na stadion w Kluczborku nadkomplet widzów!
23 "Idzik Idzik Idzik Idzik gool Idzik goool Idzik gooool!" - skandują kibice Ruchu. Pamiętacie, jak tę piosenkę śpiewaliśmy Bizackiemu czy Mikulenasowi?
21 Ustawienie Paszka na prawej obronie okazało się strzałem w dziesiątkę! Zawodnik z Niebieskich Łazisk wymienił dwa podania z Wincierszem, urwał się bocznemu obrońcy i "krzyżakiem" dośrodkował do Mariusza Idzika, który z uderzył z woleja i nie dał szans bramkarzowi! 1:0 dla Ruchu!
21 GOOOOOL! 1:0!
19 Ruch Ruch HKS! - rozkręca się doping kibiców Ruchu w Kluczborku. Zobaczcie kolejny film - TUTAJ.
17 Piłkarze wzięli sobie do serca słowa kibiców! Piękna kombinacja w środku pola: Foszmanczyk-Janoszka-Foszmanczyk-Janoszka-Idzik-Janoszka-Foszmanczyk i ten przedostatni oddaje strzał po ziemi w lewy róg bramki. Piłka niestety trafia w słupek. Mogło się to podobać.
16 "Niebiescy, my chcemy gola!" - śpiewają kibice.
15 Piękny przechwyt Winciersza na połowie rywali i rajd prawą stroną, niestety zakończony niecelnym strzałem. Zaczyna się dziać!
12 Liczba fanów Ruchu robi naprawdę wrażenie. 1600 osób na sektorze plus jednostki rozsiane na całym stadionie. Niebiescy przyzwyczaili nas do dobrej formy wyjazdowej i nie ma się co dziwić tej liczbie. W końcu ze Śląska do Kluczborka jest rzut… beretem.
10 Grzegorz Joszko: korzystając z chwili przerwy chciałbym przybliżyć i przypomnieć niektórym skład Ruchu Chorzów z 1936 roku, z wygranego 2:1 meczu z Pogonią Lwów. Od bramki Tatuś, dalej Giemza, Rurański, Nowakowski, Badura, Zorzycki, Urban, Górka, Peterek, Wilimowski i Wodarz. Piękne to były czasy, oby wróciły. Wracamy do Kluczborka!
9 Zaczęło się dziać na boisku. Sprytny przechwyt Foszmańczyka, prostopadła piłka do Winciersza, a ten popisuje się fantastyczną centrą do Idzika. Napastnik chciał uderzyć nożycami, ale przeszkodził mu obrońca.
8 Przy sektorze gości pozostał prezes Seweryn Siemianowski. Chyba będzie dopingował zespół z tamtej perspektywy. Okazuje się bowiem, że darmowy catering obejmuje także zarząd klubu. Na zdrowie!
7 Pierwsza sytuacja piłkarzy Ruchu. Ładna akcja "Ecika", który minął dwóch obrońców i niestety oddał niecelny strzał.
6 Toruńska Elana! - skandują kibice. Na liczbę Elanowców musimy jeszcze chwilę poczekać.
5 Z małym opóźnieniem na stadion dotarli fani Atletico. Jest ich dokładnie 19. Madryt i Kluczbork dzieli 2700 kilometrów, więc nic dziwnego, że nie dotarli na czas!
4 Początek spotkania dość nudny. Na boisku niemrawe podania jednych i drugich. Zdecydowanie więcej dzieje się w sektorze gości, gdzie pojawiło się darmowe piwko. Ukłony dla działaczy MKS-u za ten gest.
3 Drużyna Ruchu dzisiaj bardzo ofensywnie ustawiona. Na środku Duchowski, a przed nim Foszmańczyk oraz Janoszka, po bokach Bartolewski z Wincierszem i w ataku Idzik. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
2 Arbiter z Płocka po raz pierwszy użył gwizdka. Nieprzyjemny faul na Łukaszu Janoszce i pierwsza reprymenda ze strony drugiego trenera Ruchu Łukasza Molka.
1 "Zaufaj nam, nie będzie źle!" - zaśpiewali kibice Ruchu i rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Marcina Szymoniaka.
Piłkarze wychodzą na boisko. Z sektora gości słychać hymn Ruchu, a przed sektorem stoi Seweryn Siemianowski ze... sztandarem. Przypomina się słynny filmik z 75-lecia naszego klubu, na którym Pan Prezes dumnie maszeruje z owym sztandarem! Zobaczcie to koniecznie - TUTAJ (od 41. sekundy). Piękny powrót do tradycji. Ku chwale Ruchu!
Początek spotkania już za chwilę. Pod sektorem ciągle można kupić bilety i równocześnie wesprzeć nasz klub! Wystarczy przelać 20 złotych na konto Ruchu Chorzów - 49 1090 2024 0000 0001 3481 5707 - wpisując w tytule DAROWIZNA, SWÓJ ADRES E-MAIL ORAZ MIASTO, z jakiego pochodzimy. Każda osoba otrzyma na maila pamiątkowy bilet, zaś dla najliczniejszych Fan Clubów przewidziane są nagrody w postaci kilku kartonów sprayów.
Unia Oświęcim! - skandują kibice. Konkretne wsparcie od Unii - 70 osób!
Piłkarze zakończyli rozgrzewkę. Kilka minut w szatni i znowu zobaczymy ich na boisku.
Jak słyszymy, trener Łukasz Bereta jest dzisiaj odrobinę przeziębiony, ale przecież jego asystent Łukasz Mo Lek.
Przedmeczowe pogaduchy prezesa oraz trenera Ruchu.
Początek meczu już za 20 minut. Rozgrzewka powoli dobiega końca.
Co słychać w niebieskiej aplikacji? Screen poniżej ;-) Jak widać, kibice meldują się z nami na wyjeździe i nie próżnują!
Właśnie na sektorze zameldowała się grupka, której zdjęcie wrzucaliśmy wcześniej. Udało im się sprawnie pokonać 34 km i są już na sektorze.
Niebieskie Łaziska! - śpiewają kibice. W narożniku rozgrzewa się Daniel Paszek.
Na sektorze gości już ponad 1000 osób, a pod stadionem jeszcze długa kolejka.
Rozgrzewka piłkarzy trwa. Niebiescy tylko zwycięstwo! - skandują kibice Ruchu.
Na płocie zawisła flaga "Psycho Fans".
Z ostatniej chwili - kibole Ruchu Chorzów z Raciborza oraz Pszowa zaatakowali pogotowie ratunkowe. Piszą już o tym media - tutaj.
Tradycyjnie nie zabrakło z nami Widzewiaków!
Pierwsi fani Ruchu zajmują miejsca na sektorze gości.
Asceto, który nagrywa kulisy wirtualnego wyjazdu, przekazał nam ciekawą informację! Pani Renia przejęła miejscowy magazynek ze sprzętem i zapowiada, że zrobi w nim porządek!
Przemarsz powoli dociera pod stadion MKS-u, gdzie czekają już słynący z gościnności gospodarze.
W wyjściowym składzie znalazł się Kamil Lech, zaś na ławce rezerwowych... usiądzie dwóch golkiperów! Zarówno Tomaszowi Nowakowi, jak i Dawidowi Smugowi bardzo zależało, by wziąć udział w wirtualnym meczu, więc sztab szkoleniowy wyjątkowo zaprosił obu na ławkę.
Godzina do rozpoczęcia meczu! Trener Ryszard Kołodziejczyk zaprosił bramkarzy na rozgrzewkę.
Zawiercie, Giszowiec, Siemce i wiele, wiele innych. Wszystkie Fan Cluby wspierają dzisiaj Ruch!
Nasz wirtualny wyjazd cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że przyciągnął nawet przyjaciół z dalekiej Hiszpanii! Już kilka dni temu do Kluczborka wyruszyło 19 fanatyków Atletico Madryt!
Wyruszył przemarsz "Niebieskiej Szarańczy"! Film znajdziecie - TUTAJ.
Asceto przygotowuje dla was już trzeci film, ale zapewnia, że ma też niefilmową niespodziankę, która na razie ma pozostać tajemnicą...
Tymczasem trener Łukasz Bereta z uwagą sprawdza, czy piłki są dobrze napompowane.
Tutaj przyjdzie nam rozegrać dzisiejsze zawody.
Drużyna dzięki pomocy kibiców zameldowała się na stadionie w Kluczborku.
Kolumnę autokarów kibiców Ruchu minął właśnie bus z przedstawicielami klubu. Dostrzegliśmy w nim m.in. Panią Renię czy Prezesa Siemianowskiego.
Już za kilkanaście minut rozpocznie się przemarsz "Niebieskiej Szarańczy"! Zbiórka ma miejsce w okolicach kluczborskiego rynku.
Sytuację szybko udało się opanować i piłkarze są już w drodze na stadion!
Niespodziewane problemy z autokarem drużyny Niebieskich. Maszyna uległa awarii i konieczna była pomoc kibiców Ruchu, którzy stacjonowali w pobliskim barze!
Drugi film od TV Niebiescy - zabawa kibiców Ruchu w jednej z knajp przed wirtualnym meczem w Kluczborku - TUTAJ.
Drużyna Ruchu powoli opuszcza hotel i zmierza do autokaru, który o godz. 15:30 powinien dotrzeć na stadion MKS-u.
Na Opolszczyznę oprócz wymienionych 2 samolotów oraz autokaru emigracji zmierza również 35 autobusów i kilkadziesiąt aut z Górnego Śląska!
Skład MKS-u: Szymański, Paradowski, Szukiełowicz, Gierak, Witkowski, Palat, Nykiel, Mazur, Jaszczak, Baraniak, Ryś.
Mamy już skład Ruchu na to spotkanie. W bramce Lech, dalej Paszek (wyjątkowo w obronie, ale to celowy zabieg sztabu szkoleniowego), Kawula, Sikora i Kowalski. W pomocy na defensywnym pomocniku Duchowski, przed nim Foszmańczyk oraz Janoszka, na bokach Winciersz oraz Bartolewski. W ataku super snajper Niebieskich Idzik.
Oto zdjęcie podesłane przez kibiców. Podobno wylądowali... 34 km od Kluczborka. Ale na mecz dojadą!
Kibice Niebieskich, którzy wybrali się na to spotkanie dwoma samolotami (280 osób), dotarli do Kluczborka o 14:05 i zostali przetransportowani do pobliskich barów. Impreza trwa w najlepsze, dołączyły nawet miejscowe dziewczyny!
Ważna informacja dla spóźnialskich - zapisy na wyjazd ciągle trwają. Wystarczy przelać 20 złotych na konto Ruchu Chorzów - 49 1090 2024 0000 0001 3481 5707 - wpisując w tytule DAROWIZNA, SWÓJ ADRES E-MAIL ORAZ MIASTO, z jakiego pochodzimy. Każda osoba otrzyma na maila pamiątkowy bilet, zaś dla najliczniejszych Fan Clubów przewidziane są nagrody w postaci kilku kartonów sprayów.
WARTO ZAZNACZYĆ, ŻE CAŁKOWITY ZYSK Z WIRTUALNEGO WYJAZDU DO KLUCZBORKA TRAFIA BEZPOŚREDNIO NA KONTO RUCHU CHORZÓW!
36 autokarów, 2 samoloty oraz kilkadziesiąt samochodów - do Kluczborka zmierza solidna ekipa Ruchu!
Telewizja Niebiescy przygotowała pierwszy film! Zobaczcie "Niebieską Szarańczę" na trasie do Kluczborka - TUTAJ.
Otrzymaliśmy zdjęcie od Niebieskiej Emigracji z Wysp, która do Kluczborka wybiera się wraz z naszymi zgodami. Wygląda to imponująco!
Fani Ruchu powoli docierają na miejsca poszczególnych zbiórek.
Witamy z Kluczborka, gdzie nasza drużyna rozegra dzisiaj wirtualne spotkanie z MKS-em. Relację poprowadzą popularny "Neo" oraz Grzegorz Joszko, który zaopatrzony jest w profesjonalny sprzęt do pisania ;-)
Wszystkich kibiców zapraszamy na relację LIVE z WIRTUALNEGO WYJAZDU do Kluczborka, na który wybiera się aż 1600 fanatyków Niebieskich! Początek spotkania został zaplanowany na godz. 17:00. Bądźcie z nami!

MKS Kluczbork

Jan Furlepa


Skład wyjściowy
Jakub Szymański
Miłosz Paradowski
Łukasz Szukiełowicz
Paweł Gierak
Kamil Witkowski
Patryk Palat
Kamil Nykiel
Michał Mazur
Norbert Jaszczak
Paweł Baraniak
Jakub Ryś
Rezerwowi
Relację prowadzi: Neo, Grzej

Ruch Chorzów

Janusz Niedźwiedź


Skład wyjściowy
Kamil Lech
Daniel Paszek
Kacper Kawula
Patryk Sikora
Marcin Kowalski
Mateusz Winciersz  
Mateusz Duchowski
Tomasz Foszmańczyk
Łukasz Janoszka  
Mateusz Bartolewski
Mariusz Idzik  
Rezerwowi
Tomasz Nowak
Dawid Smug
Konrad Kasolik
Mateusz Iwan
Jakub Rudek   
Piotr Kwaśniewski
Wiktor Cioch  
Giorgi Tsuleiskiri
Asceto